KYT-järjestöpalvelut: paljon koulutuksia järjestöille syksyllä 2022

KYT-järjestöpalvelut tarjoaa monipuolisen koulutuskattauksen keskisuomalaisille yhdistyksille ja järjestöille syksyllä 2022. Merkkaa koulutukset kalenteriisi ja ilmoittaudu ajoissa mukaan.

Koulutukset soveltuvat niin vapaaehtoisille, hallituksen luottamushenkilöille kuin yhdistyksen työntekijöillekin.

Syksyn 2022 järjestökoulutukset:

  • Mutkattomat mittarit ja toimiva arviointi -työpaja järjestöille Jyväskylässä. 26.8. klo 9.00-15.30. 
  • Vaikuttava yhdistys ja vapaaehtoinen 1: Resurssit ja vaikuttaminen 2.9. klo 16.00-18.30.
  • Yhdistyksen toimiva viestintä -verkkotyöpaja 8.9. klo 17-19.00. 
  • Vaikuttava yhdistys ja vapaaehtoinen 2: Toiminnan tarkoitus ja viestintä 4.10. klo 16.00-18.30. 
  • Kaikki irti Googlen hausta! Hakukoneoptimoinnin verkkotyöpaja yhdistyksille 27.10. klo 17-18.30. 
  • Someta sopivasti, tavoita toimivasti – yhdistyksen somesuunnitelmatyöpaja Jyväskylässä 1.11. klo 12.30-15.30.
  • Hyvinvointialue ja paikallisyhdistykset -webinaari 17.11. klo 17-18. 
  • Lisätiedot kaikistawww.kyt.fi/koulutus

KYT-järjestöpalveluiden koulutukset on suunnattu erityisesti ihmisten terveyttä ja hyvinvointia edistäville yleishyödyllisille yhdistyksille. Koulutuksia toteutetaan yhdistysten toiveiden pohjalta yhteistyössä useiden kumppaneiden, kuten eri kansalaisopistojen ja järjestöjen, kanssa. Kiitos kaikille kumppaneillemme!

KYT-järjestöpalvelut tukee, neuvoo ja kouluttaa keskisuomalaisia yhdistyksiä ja yhdistää niissä toimivia ihmisiä. Kokoamme myös ajankohtaista järjestötietoa, verkostoja ja tuemme toimijoita järjestö-kuntayhteistyössä. Ota rohkeasti yhteyttä oman yhdistyksesi asiassa.

Lisätietoja toiminnastamme: Katariina Luoto, katariina.luoto@kyt.fi

Jaa tämä sivu sosiaalisessa mediassa: